2018 Mezunları ve öncesi

Deneyimini paylaşmak isteyen  2018 ve daha eski mezunlarımız  zamanlarının elverdiği ölçüde, istedikleri kadar soruyu cevaplayabilirler. Bunun için Mezun Deneyimleri Formu linkini klikleyerek soruların tamamını veya bir kısmını cevaplandırıp, soruların altında belirtilen e-posta adresine formu gönderebilirsiniz.

Mezun Deneyimleri Formu

”Beklentileriniz Karşılandı mı?” Formu

Türkiye Mezun Deneyimleri Formu

Deneyimlerinizi ekli mezun deneyimleri soru formundan bağımsız yorum bölümünde paylaşmak isterseniz  şu sorulardan yararlanabilirsiniz.

Hangi yıl mezun oldunuz?  Hangi ülkede, varsa eyalette, şehirde hangi fakülteye kaydınız yaptırdınız?  Fakülteye girebilmek için gereken matura notu ne?  Danışman kullandınız mı? Başvuru ve kayıt sürecinde özellikle en sorun yaşadığınız konu ne oldu? Nasıl çözüm buldunuz? Fakülteye başvuru sırasında en çok nelere dikkat etmek gerekir neler gerekir? Mülakata veya ekstra sınavlara girdiniz mi? Başvurunuzu Uni-Assist ile mi yaptınız? Banka hesap açma ve öğrenci vizesi işlemleri sırasında önemle uyarmak istediğiniz bir husus var mı?  Fakülteden kabul geldiğinde ne yapmak gerekir? Kayıt işlemlerinde dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir? İkametgâh ve oturma izni başvurusunda önemli gördüğünüz noktalar ne? Yurt başvurularına ne zaman başlamak gerekir? Hangi yurttasınız ve aylık kirası ne kadar? Tavsiye eder misiniz? Fakültenizden memnun olmadığınız hususlar var mı, varsa neler? İlk aylarda en çok hangi sorunla karşılaştınız? Almanca konusunda zorluk çektiniz mi? Başka fakülteye transfer düşünüyor musunuz? Aklınıza gelen başka uyarmak istediğiniz konu var mı?

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s